LPG (Propan-Butan)Naše firma přestavuje vozidla na alternativní pohony profesionálně, s originální schváleným zařízením. Plynová nádrž je kontrolována tlakovou zkouškou a systém LPG je bezpečný. Kvalitní funkce a spolehlivost po přestavbě automobilu spočívá v kvalitní montáži, nastavení a seřízení systému, kterou naše firma zaručuje.

Výhody LPG

Poloviční úspora nákladů - téměř poloviční úspora nákladů oproti provozu na benzín. Cena LPG je dlouhodobě v celoročním průměru poloviční. Spotřeba LPG je oproti benzínu vyšší, ale motor se celkově méně opotřebovává.
Osvobození od silniční daně - vozidla, která jsou přestavěna na alternativní pohon LPG jsou osvobozena od silniční daně.
Možnost provozu i na benzín - i když necháte své auto přestavit na LPG je zachována možnost provozu automobilu na benzín.

Nevýhody LPG

Vysoká vstupní investice - přestavba vozidla na LPG je velmi náročná a tudíž i finančně náročnější.
Nutná druhá palivová nádrž - při této variantě přestavby vozidla na alternativní pohon je nutné do auta umístit druhou palivovou nádrž. Válcovou nádrž je možné umístit do části kufru, nebo zabudovat toroidní nádrž na místo rezervy.
Omezení vjezdu do podzemních garáží - takto upravené vozy mají zákaz vjezdu do většiny podzemních garáží.

Jaký systém zabudovat do vozidla

Podle typu motoru Vašeho vozidla Vám pomůžeme vybrat systém, který je vhodný pro Váš vůz, aby vše fungovalo.
1. Systém s centrálním směšovačem I. a II. generace - systém, který je využíván u starších vozidel, jež jsou vybavena karburátorem.
2. Systém sekvenčního vstřikování IV. generace - pro novější typy vozidel.

Ceník

Typ motoru Základní ceny přestavby na LPG
3 válecod 21.990,-Kč
4 válecod 22.990,-Kč
6 válecod 28.990,-Kč
8 válecod 32.990,-Kč

Uvedené ceny jsou základní a pro cenovou kalkulaci na konkrétní vůz na kontaktujte. U veškerých našich služeb preferujeme osobní kontakt, při kterém jsou dohodnuty další podrobnosti. Pro konkrétní poptávku zaslanou mailem Vám zpracujeme nabídku, popřípadě Vás budeme osobně kontaktovat.